Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

KILSEN Yangın Algılama Sistemleri

KILSEN Yangın Söndürme Sistemleri

KILSEN CO Çözümleri

Deprem Algılama ve Otomasyon Çözümleri

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın alarm sistemleri kamu veya özel kuruluşlar ve gerçek kişilerce kullanılan her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınların doğru ve hızlı bir şekilde algılanmasını, olası can ve mal kayıplarının en aza indirilmesini sağlamak üzere kurulmaktadır. Yangın alarm sistemlerinin tesisinde, yanlış alarmların gerçek alarmlardan ayırt edilebilmesi, alarm anında gerekli ve senaryoya bağlı tüm uyarıların yapılabilmesi, güvenlik veya işletme itfaiye merkezlerinden kontrol edilebilmesi ve diğer güvenlik sistemleri ile entegrasyonunun sağlanması hedeflenmelidir.

Yangın alarm sistemleri tasarımı, yapımı, işletimi, bakımı ve kullanımı aşamasında EN54 standartları ve ülkemizde geçerli yönetmelikler temel alınmaktadır. Sistemlerden maksimum verimi alabilmek için her bir süreç kritik öneme sahiptir.

Her bir tesise ait yangın alarm sistemi kendi özel şartlarına uygun bir şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Algılama mimarisi, küçükten çok geniş sistemlere, basit uygulamalardan karmaşık entegre yapılara, basit sistemlerden genişletilebilir sistemlerin uygulamasına imkan sağlamalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=QUZ83WcedK0

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın, günlük yaşantıda ve iş güvenliği konusunda karşılaşmaktan korkulan en büyük tehlikelerden biridir. Yanma olayı yanıcı maddenin ısı ve aynı zamanda oksijenle birleşmesi sonucunda meydana gelir. Otomatik yangın söndürme sistemleri, herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan birleşimin ayrıştırılmasını en hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Otomatik yangın söndürme sistemleri, binanızda hacim ve ekipmanlarınızı korumak için kullanılmaktadır. Aynı zamanda diğer uyarı ve algılama sistemleri ile entegreli şekilde de çalışmaktadır. Belirlediğiniz herhangi bir bölge veya tüm alana kurulumu yapılabilir. Otomatik yangın söndürme sistemlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

• FM-200 Gazlı söndürme sistemleri,
• Karbondioksitli söndürme sistemleri,
• Davlumbaz söndürme sistemleri,
• Sulu (sprinkler) söndürme sistemleri,
• Su sisli söndürme sistemleri,
• Tozlu söndürme sistemleridir.

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri ile Yapabilecekleriniz

  • Yangın Algılama Sistemleri
  • Yangın Söndürme Sistemleri
  • CO Çözümleri
  • Deprem Algılama ve Otomasyon Çözümleri

İşbirliği yaptığımız markalar

Haydi Birlikte Bir Proje Gerçekleştirelim