iPECS CM

Yeni nesil iletişim platformu - iPECS UCM

iPECS UCM’in güçlü ve güvenilir çözümü işinizde büyüme ve başarı sağlar
ICT (Bilgi ve İletişim Teknolojisi) günümüz iletişimini tüm medya türlerinde (ses, veri, video ve uygulamalar) tek bir ağ üzerinde birbirine dönüştürerek çoğu şirketin aynı iletişim dilini kullanarak tümleşik bir altyapıda haberleşme olanağı sağlar.

iPECS UCM, maliyetleri düşürmeye, karlılığı ve üretkenliği artırmaya yardımcı olmak için günümüzün tümleşik iletişim ortamına kolay ve esnek bir geçiş yapmanıza yardımcı oluyor.

Uçtan Uca IP Kurumsal İletişim Çözümü
iPECS UCM, orta ve büyük ölçekli işletmeler için bir Uçtan-Uca IP iletişim platformudur. iPECS UCM, bir IP ortamı üzerinden IP telefon, çeşitli multimedya, uygulamalar ve mobilite hizmetleri sağlar. Yenilikçi tasarımı, kuruluşların en güvenilir, esnek ve güvenli iletişimleri sunmalarını sağlar. iPECS UCM’nin IP mimarisi, Web Yönetim Sistemi ve SNMP tabanlı Ağ Yönetim Sistemi aracılığıyla uzak ofis platformlarının kolayca izlenmesini ve yönetilmesini sağlar.

Sürekli Hizmet İçin Son Derece Güvenilir Çözüm
iPECS UCM yedekli çağrı sunucusu, Etkin / Bekleme (Active/ Standby) veya Etkin / Etkin (Active/ Active) yapılandırmalarını kullanarak LAN / WAN hatalarına veya ana ofis çağrı sunucusu arızalarına karşı güçlü bir ayakta kalabilirlik kabiliyeti sağlar. iPECS UCM’nin coğrafi yedekliliği, birincil site başarısız olsa bile iletişimin kullanılabilirliğini garanti eder. Şube ofisleri için ek yerel ayakta kalma seçeneği (LCM), işletmenizin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak adına sürekli hizmet sunar.

Geleceğe Hazır Platform
iPECS UCM, dijital dönüşüm yolculuğunuz için evrimsel bir süreç izler ve mevcut durumunuzdan gelecekteki iletişim ihtiyaçlarınıza geçiş yapmak için çeşitli seçenekler sunar. Geleneksel PBX özelliklerinden, Hot Desk ve Mobil Abone gibi modern işlevlere kadar iPECS UCM, iletişim ortamınızı zenginleştiren zengin özellikler sunar. Esnek ve açık kaynak arayüzü ayrıca herhangi bir uygulama, hizmet ve son kullanıcı terminalleri ile özelleştirilebilir yapılandırmalara izin verir. iPECS UCM’nin Merkezi yönetim özellikli Uçtan-Uca IP platformunda Barındırılan (Hosted) / Merkezi Santral (Centrex) çözümü, günümüzün bulut ortamındaki gereksinimlerini karşılamaktadır.

Birden Fazla Konumda Dağıtık Mimari
iPECS UCM, coğrafi sınırlamalar olmaksızın şeffaf bir şekilde iletişim kurmak için bir IP Ağı genelinde dağıtılmış bir mimari kullanır. Merkez ve şube ofislerindeki kullanıcılar merkezi çağrı sunucusu tarafından sunulan özellik ve işlevlere erişebilir. Bu mimari, şube ofislerinden, mobil ofislerden, haraketli kullanıcılardan, barındırılan / yönetilen hizmetlerden ve bulut tabanlı hizmetlere kadar her türlü iş gereksinimine uygun esnek bir ağ ve yapılandırma kurmanıza olanak tanır.

Tümleşik İletişim için En İyi Platform
iPECS UCM, Tümleşik İletişim çözümünü düşük maliyetli bir şekilde dağıtmanız için en iyi platformdur. iPECS UCE, iPECS UCM ile birlikte masaüstünüzde veya cep telefonunuzda / tablet PC’nizde çalışan telefonları ve uygulamaları, video konferansının yanı sıra iş birliği için arama, anlık mesajlaşma (IM), dosya paylaşımı ve video konferansı sağlar. 3. Parti uygulamalar için RESTful API ve CSTA (Bilgisayar Destekli Telekomünikasyon Uygulamaları) arayüzü gibi açık kaynak API, iPECS UCM telefon özelliklerini UC çözümlerine entegre edebilir. Kolay entegrasyon sayesinde, tüm uygulamalarla herhangi bir ofis ortamına en iyi optimize edilmiş UC hizmetlerini ekleyebilirsiniz.

Değer Katan Özellikler

Tam ve Esnek Ölçeklenebilirlik
IP omurgası üzerinde çalışan çeşitli modüler tip ağ geçitlerine sahip sunucu tabanlı sistem, orta ve büyük ölçekli kurumsal firmalara S/W paketi ile 960.000 bağlantı noktasına (Port) kadar tam ölçeklenebilirlik sunar.

 • Küçük başlayın ve istediğiniz gibi büyüyün, kapasiteye göre S2K / S4K / 10K / 30K / 60K / 120K / 240K / 480K / 960K çağrı sunucuları
 • 8.192 yerel ayakta kalabilir nokta ile Etkin-Etkin (Active-Active) modda 960.000 kullanıcıya kadar ölçeklendirme
 • Maksimum 65.000 şube ya da bölge desteği
 • iPECS UCP çağrı sunucuları LCM olarak kullanılabilir

Yüksek güvenilirlik
iPECS UCM, özellikle bankacılık, finans, devlet veya yönetilen / barındırılan hizmet dahil olmak üzere büyük işletmeler için önemli olan ağ sorunları veya doğal afet durumunda sistemin tutarlı bir şekilde çalışmasını sağlar.

 • Yerel ve Coğrafi Yedeklilik (16 sunucu / 8 bölge)
  ● Ethernet Bağlantısı, Güç, CTI Bağlantısı, SMDA Bağlantısı için Yedeklilik
  ● Yerel ayakta kalma ve WAN’daki hatalar karşı PSTN hattına otomatik geçiş
  ● LCM’nin başarısız olması durumunda GW ve IP Telefon için Yedek Çağrı Sunucusu
  ● Aktif-Aktif Yedeklilik (16 düğüm / 8 düğüm grubu) ve her düğüm noktası yedekli (Ajtif düğüm başına 4 / maks. 64 sunucu)

IP İletişiminde Maksimum Güvenlik
iPECS UCM, şifreleme, gelişmiş kimlik doğrulama ve erişim güvenliği ile kendini kanıtlanmış güvenli bir iletişim çözümüdür.

Çağrı Sunucusunda Güvenlik Yönetimi

 • Erişim Kontrol Listesi kullanılarak sistem erişim kontrolü sağlar
  ● Abone kimlik doğrulaması

IP-PBX ve IP Telefonlar Arası Şifreleme

 • Protokol: TLS, sRTP
  ● Algoritma: AES (Global standart)
  ● Anahtar Değişimi: ECC, RSA
  ● RSA Sertifikası: DER, PEM

IP Telefon VPN ve 802.1x

 • Dahili IP Telefon VPN istemcisi güvenli iletişim sağlar ve güvenlik maliyetini azaltır
  ● 802.1x bağlantı noktası erişim kontrol protokolünü kullanarak şirket ağınızı daha güvenli iletişim için koruyabilirsiniz.

Yatırım Korumasının Ötesinde
Diğer iPECS sistemlerine veya telefonlarına yaptığınız yatırım, yeni çözümler için toplam yatırımınızı azaltmanıza ve hatta yeni bir sinerji yaratan iPECS UCM’nizle çalışmak için kullanılabilir.

 • iPECS UCP ağ geçidi modülünü (iPECS eMG80, ortak uygulamalar ve uç noktalar
  ● MS Lync / SfB ile masaüstü telefon özelliklerinden yararlanın iPECS RCCV çözümünü düşük maliyetli kullanarak
  ● 3. taraf hizmetlerin kolay bir uzantısı

Kesintisiz İletişim için Kurumsal FMC
FMC (Sabit Mobil Yakınsama), mobil verimliliği artırmak için kablolu ve mobil iletişimi birleştirir. Dışarıda cep telefonu ve binanın içinde Wi-Fi kullanan kurumsal FMC (eFMC), kişisel bir mobil telefonun bir abone olarak kullanılmasına izin verir. Cep telefonu sorunsuz bir şekilde kullanıcı olarak çalıştığından, müşteri çağrıları veya diğer istekler için hızlı yanıt alınabilir, böylece müşteri memnuniyeti artırılır ve tek bir cihazda iletişim birleştirilir.

 • Gelişmiş Mobil Abone özelliği iPECS UCM ve iPECS UCE mobil istemcilerinde ayarlanmıştır
  ● İş verimliliğinin artırılması
  ● İletişim maliyetinde azalma

Özelleştirme için Katma Değerli Özellikler
iPECS UCM, geleneksel telefon sistemlerinin ötesinde, müşteri deneyimini daha da zenginleştiren zengin özellikler sunar. Tam özellikli dahili iş iletişimlerine ek olarak, iPECS UCM; temel Otomatik Karşılama / Sesli Posta, En Düşük Maliyetli Yönlendirme, Otomatik Çağrı Dağıtımı, Web Yönetimi, VoIP Ağ Arayüzü ve özelleştirilmiş Otel çözümünü içerir.

Kolay Yerel / Uzaktan Yönetim
HTML5 teknolojisi Web Yönetimi araçlarına uygulanır ve GUI ve prosedürler açısından yerel uygulama ile aynı kullanıcı deneyimini sunar.

WMS (Web Yönetim Sistemi)

 • Web tabanlı IP Telefon yönetim aracı
  ● Abone, dış hat, sistem hatası ve 3. parti terminal yönetme

eNMS (Kurumsal Ağ Yönetim Sistemi)

 • Sunucular, ağ geçidi modülleri, telefonlar ve veri anahtarları dahil SNMP tabanlı IPT izleme aracı
  ● Hata izleme ve gerçek zamanlı bildirim

eVQM (Kurumsal Ses Kalitesi İzleme)

 • Konuşma gecikmesi, paket kaybı, titreşim, sinyal gürültüsü vb. bibi kalite sorunlarını izleme, sorun giderme, çözme ve önleme aracı

eCSM (Kurumsal Çağrı İstatistikleri Yönetimi)

 • Gerçek zamanlı uzatma / ana hat / görevli istatistikleri için raporlama aracı
  ● Toplam / düğüm başına / rota grubu başına / önek başına / gövde başına kapsamlı istatistik verileri

Çeşitli Uygulamalarla Açık Kaynak Arayüzü
Uygulamaları SIP, TR.87, TAPI, RESTful API, CSTA CTI, SNMP, QSIG, LDAP, LLDP gibi standartlarla entegre etmenin bir sınırı yoktur ve ayrıca SAPP gibi ELG özel arabirimini de destekler.

iPECS UCM’nin zengin özellikleri ve değerleri, işletmenize sınırsız fırsatlar sunar.

Çözüm Portföyü

Çağrı Sunucusu
iPECS UCM çağrı sunucuları, çağrı başlangıcından sonlandırmaya kadar iletişim kanallarının kontrolünü ve denetimini sağlar ve kullanıcıya zengin bir dizi iletişim özelliği sağlar. Bunlar, tek bir yazılım paketiyle 960.000 porta kadar bağlantı noktasını ve SIP, Ericsson-LG Enterprise tescilli IP protokolü, H.323 ve No.7 gibi çağrı işleme protokollerine sahip hizmetleri kapsayan çeşitli yapılandırmalarda bulunan yazılım tabanlı sistemlerdir.

iPECS UCM, kart tipi ağ geçidi modülü ve x86 sunucu seçeneği olmak üzere 2 farklı çağrı sunucusu kullanabilir.

Kart tipi ağ geçidi modülü türü: UCM-S2K, medya ağ geçidi kabinine CCM ve LCM için verimli bir şekilde kurulabilir.

X86 sunucu tipi: S2K / S4K / S10K / S30K / S60K / S120K / S240K / S480K / S960K sistemleri, yüksek performans ve güvenilirlik için x86 sunucularıyla dağıtılabilir.

İletişim Yöneticisi Yazılımı
iPECS UCM, çağrı özellikleri ve uygulama kontrolü için bir dosya olarak çağrı sunucusunun sabit diskinde bulunan İletişim Yöneticisi Yazılımına ve lisansına sahiptir. iPECS UCM yazılımı, işlev için özel bir lisans kullanılarak etkinleştirilen belirli işlevleri içerir. Lisanslar, çağrı sunucusunun veya çağrı sunucusu kümesinin benzersiz kimliği kullanılarak her çağrı sunucusu için verilir.

Medya Ağ Geçitleri
iPECS UCM Medya Ağ Geçidi modülleri, telefon ağı ve terminallerinin çeşitli standartlarına basit bir arayüz sağlar. PSTN, ISDN veya IP Telefon, SIP, SLT (Analog Telefon) veya dijital telefon arayüzleri 7U 19 inç rack kabinete monte edilmiş veya bağımsız bir kabin içine yerleştirilmiştir. Ek olarak, iPECS UCP’nin tüm ağ geçitleri iPECS UCM’de kullanılabilir. UCM-MGC3 kabinet veya UCM-1URMC’ye 3 tip ağ geçidi modülü takılabilir.

Ayrıca, iPECS UCP’nin tüm ağ geçitleri iPECS UCM ile kullanılabilir.

UCMMGC3’e 3 tip ağ geçidi modülü takılabilir

 • TDM Ağ Arayüz Modülleri
  ● TDM Abone Arayüz Modülleri
  ● Sesli Konferans, Sesli Posta, Sesli Anons, Anons, Ses Kodek Dönüştürücü ve VoIP RTP Yeniden Yönlendirme için medya ağ geçidi (UCM-VPCM)

WMS (Web Yönetim Sistemi)
WMS, yalnızca sistem yapılandırması için değil, aynı zamanda sezgisel bir GUI ile hata bulma ve bakım için yönetim aracıdır. WMS, bir iPECS UCM sunucusunu gerçek zamanlı olarak yönetmek için doğrudan herhangi bir web tarayıcısından bağlanabilir. WMS ayrıca, kaynak yönetimi, basit trafik istatistikleri, hata alarmları ve yalnızca birkaç tıklamayla gerçek zamanlı sistem izleme için ek yönetim ve bakım işlevlerini de destekler.

Çeşitli Sistem Telefonları
Son kullanıcı için, kullandığı masaya telefon sistemdir. Telefon, sistemi kullanmanın ne kadar kolay olduğunu ve bir kullanıcının ne kadar verimli, etkili ve memnun olabileceğini belirleyen kritik arayüzdür.

Bu nedenle Ericsson-LG Enterprise, herhangi bir işletmeye uyacak çok çeşitli kullanıcı dostu iş setleri sunar.

Ericsson-LG Kurumsal IP Telefonları, küçük işletmelerden büyü işletmelere kadar değişen iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış çözümlerle kapsamlı bir telefon özellikleri ve uygulama paketini destekler. Portföy, masaüstü IP telefonları ve IP DECT’i içerir. Ayrıca Ericsson-LG Enterprise, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini karşılamak için TDM analog ve dijital telefonlar sunmaktadır.

Galeri

Haydi Birlikte Bir Proje Gerçekleştirelim