Siren

Sabotaj Korumalı Harici Siren Harici Sirenler

Harici sirenler hırsız alarm sisteminizin sesli ve ışıklı ikaz veren aksesuarlarıdır. Korunan mekanın dışında olmasının sebebi siren ses şiddetinin uzak yerlere kadar ulaşabilmesini sağlamak , ışıklı uyarı ile dışarıdaki insanlara alarmın nerede çaldığını belirtmek ve caydırıcılık sağlamak içindir.

Harici sirenlerin dış cephelere montajlanması daha önce anlattığımız gibi avantajlarının olması yanında bu durum sirenin sürekli sabotaja ( Dışarıdan müdehale ile devreden çıkarılma ) maruz kalma ihtimalini ortaya çıkarır. Harici sirenler üzerinde geçmişten bugüne yapılan çalışmalar ile sabotaj ihtimaline karşı önlemler geliştirilmiştir.

Sabotaj Riskine Karşı Koruma ve Çalışma Prensipleri

 • Tamper koruma anahtarı
 • Kablo kesilmesine karşı koruma
 • Darbelere karşı koruma

  Tetikleme Şekline Göre

  • + tetikleme
  • – tetikleme

  Ses Kaynaklarına Göre

  • Horn Hoparlörlü
  • Piezo Hoparlörlü

  Harici Siren Montajı İçin Doğru Yer Seçimi Nasıl Yapılır ?

  Harici sirenler soygun alarm sisteminin dışa bakan yüzüdür. Çalıyorkende , çalmıyorkende insanların dikkatini çekmeli , caydırıcılık sağlamalıdır. Yapılan araştırmalar dış yüzünde siren bulunan işyerleri ve evlere hırsızlık teşebbüsü diğerlerine oranla çok daha az olduğunu göstermektedir.  Bu sebeple harici sireni mümkün olan en görünür bir yere konumlandırılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus , harici sirenler insanların kolaylıkla ulaşabileceği yerlere monte edilmemelidir. Her ne kadar harici sirenler sabotaja karşı korumalı dahi olsa bu risk alınmamalı dır. Harici sirene çekilen kablolar dışarıdan gözükmemeli direkt olarak harici sirene girmelidir.

  Haydi Birlikte Bir Proje Gerçekleştirelim